اجرا، نمره گذاری و تفسیر تست مایرز - بریگز (MBTI)

معرفی تست شخصیت شناسی مایرز - بریگز (MBTI)

آزمون MBTI یک تست شناخته شده در زمینه سنجش و ارزیابی شخصیت است. به کمک این آزمون می‌توان نشان داد که هر فرد دارای چه جهان بینی است و در شرایط گوناگون چگونه تصمیم گیری می کند. این آزمون که دارای 88 پرسش است و نشان می دهد که از میان شانزده تیپ شخصیتی آن، کدام یک در ما پررنگ تر است.

یکی از کاربردهای مهم تست MBTI، بهره گیری از آن در انتخاب رشته و شغل است. چرا برخی از افراد پیوسته در حال تغییر شغل اند؟ چرا گروهی از کارکنان همیشه از کارشان ناخشنود اند و احساس خوبی در باره آن ندارند؟ باید گفت که این امر پیامد شناخت نداشتن افراد از خود و برگزیدن نادرست شغل است

این آزمون همچنین در موارد زیر کاربرد دارد: مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی و بسیاری موارد دیگر تاکید این آزمون بیشتر روی ویژگی های روانشناختی افراد است. برخی تیپ های شخصیتی هستند که برای برخی مشاغل، موقعیت ها و حتی ازدواج‌ها مناسب ترند.

پس از شرکت در این آزمون، افراد می توانند دریابند که تا چه اندازه در باره توانمندی های خود به درستی داوری می نموده اند. همچنین، این آزمون نشان می‌دهد که چه نقاط ضعفی داریم تا با کار کردن روی آن ها، بتوانیم زندگی شخصی خود را بهبود بخشیم.

گفتنی است که همه تیپ های شخصیتی به یک اندازه ارزشمند هستند. هیچ تیپ شخصیتی بهتر یا بدتر نیست، تیپ شخصیتی افراد بیانگر میزان هوش آنها نیست؛ اما روانشناسان با توجه به تیپ شخصیتی اشخاص، می‌فهمند که چه عواملی به آنها انگیزه می دهند و در شرایط گوناگون چه رفتار و واکنش هایی خواهند داشت.

نمونه تست اجرا شده

ثبت نام در آزمون

هزینه تفسیر آزمون : 5000 تومان

پرداخت به صورت آنلاین و درگاه اینترنتی ایمن و با کلیه کارتهای بانکی و دریافت آنی تفسیر